Co jsou to bezpečnostní helmy

Bezpečnostní přilby speciálně konstruované do výšek

Ochranné anebo bezpečnostní přilby jsou jednou z nejdůležitejších osobních ochranných pracovních pomůcek.

Jejich nošení je povinné ve výškach / hloubkách nad 1,5m od úrovně terénu.

Málokdo ví, že nezajištěná přilba podbradním páskem může znamenat smrt při pádu i z malé výšky.

Proč jsou bezpečnostní přilby důležité?

Získání přiměřné ochrany v pracovním prostředí je právo každého pracovníka.

Ochrání před poraněním hlavy.

Pevné ochranné přilby jsou navrženy tak, aby poskytovaly pracujícím dostatečnou ochranu i při silných nárazech, které mohou být způsobené například padajícími předměty.

Zvyšují šance na přežití v případě nehod.

Když pracovník čelí náhodným situacím, jako je pád, převrácení nebo nesprávné používání nářadí, v takovém případě, jakmile pracovník nosí bezpečnostní přilbu, jeho šance na zranění hlavy budou minimální.

Zlepšuje viditelnost zaměstnanců.

Nošení ochranné přilby  při práci umožňuje lepší viditelnost zaměstnance ve dne i v noci. Pomáhá při rozlišování návštěvníků a jiných nepracujících lidí.

Poskytují ochranu před sluncem.

Pro pracovníky jsou ochranné přilby považované za ideální, protože jim poskytují i přiměřenou ochranu před škodlivými slunečnými paprsky. To pomáhá při snižování pravděpodobnosti únavy z tepla a tím i k lepšímu pracovnímu výkonu. Ve výškách se pracovník vyhne i nežádoucímu ozáření.

Poskytují dostatečné větrání

Bezpečnostní přilby se dělí podle určení na klasické, dielektrické a horolezecké – speciálně konstruované pro práci ve výškách. Pro větší komfort ve výškách je tu i varianta s odvětráním.

Každá společnost by měla dbát na to, aby pracovník nebyl zbytečně zatěžovaný. Kvalitní ochranné přilby poskytují pracovníkům dostatečné pracovní pohodlí, které je tak důležité při rizikové práci ve výškách, jejich bezpečnosti a výkonech.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • TIPY pro vás
  • Kategorie