Obsluhujte plošiny bez rizika ohrožení života a majetku

Kurzy, zkoušky, oprávnění a školení pro obsluhu plošin JC

Někteří lidé si myslí, že ukončením školy automaticky končí ta část jejich života, kdy se vzdělávali.

Vzdělávání je, ale celoživotní proces.

To neplatí jen o různých specifických činnostech a zaměstnáních.

Lidé pracující na pohyblivých pracovních plošinách se musí pravidelně školit a vzdělávat.

Navzdory získané praktické zručnosti je nutno informovat pracovníky o nových možnostech a pomůckách na ochranu života a zdraví i o změnách legislativy. Dále je třeba opakovaně zaměstnancům zdůrazňovat význam dodržování bezpečnostních předpisů a správných postupů pro předcházení úrazům a hmotným škodám (například nařízení vlády číslo 362/2005 Sb.) .

Pro jednotlivce který chce rozvíjet svoje dovednosti jsou odborné kurzy zásadní. Vyškolený uchazeč o zaměstnání, stejně tak i osoba samostatně výdělečně činná, má pak mnohem lepší šanci uspět na trhu práce. Pokud už někdo zaměstnaný je, pomůže mu oprávnění k obsluze plošin přinést kariérní růst a samozřejmě i lepší plat.

Práce na plošinách má svoje specifika. Je to však zajímavá a dobře placená práce, kterou i mladí rádi vyhledávají. Kurz obsluhy plošin je tak zajímavou volbou. Pro firmu je též důležité mít šikovné, zručné a vyškolené zaměstnance, kteří pak podávají skvělý a bezpečný pracovní výkon a jsou i zárukou pro efektivní a bezporuchový provoz plošiny.

Zajímavým benefitem pro pracovníky je též proplacení kurzu ze strany zaměstnavatele. Takový benefit může být důležitým impulzem pro spokojenost pracovníka, který pak zůstává v jedné firmě delší čas.

Před objednáním kurzů a školení pro obsluhu plošin nebo pro práce ve výškách, měli by jste si vybrat lektora, který má v oboru znalosti, zkušenosti, potřebné vybavení.

Absolvování kurzu a získání oprávnění k obsluze plošin je základním krokem pro naplnění legislatívních požadavků kladených na provozovatele plošin a na jejich zaměstnance.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • TIPY pro vás
  • Kategorie